Ostatnio dodane

Wycieczka do Krakowa
W dniach 14-17 maja uczniowie z klas trzecich gimnazjum, VIII b i VII b  byli uczestnikami wycieczki...
Totus Tuus
Kolejny sukces Dwójki - Sebastian Kielich uczeń kl. 4 zajął 1 miejsce w kat. klas IV - VI w Rejonowy...
Etap Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Prawie
W ubiegły czwartek 25 kwietnia w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Wiedzy o Prawie. Zakwal...

Lekcja wiedzy o społeczeństwie

Post on 24 luty 2019
by Super User
14 lutego uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych na lekcji wiedzy o społeczeństwie gościły pana Adama Jutrzenkę - Trzebiatowskiego, sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Gość przedstawił pracę sędziego, jaka jest droga do zawodu prawnika oraz jakie cechy powinien posiadać kandydat na sędziego. Uczniowie utrwalili sobie jak funkcjonuje w naszym kraju władza sądownicza, jakie są sądy i czym się zajmują. Na koniec spotkania ochotnik spośród uczniów mógł się na moment poczuć sędzią, założył togę oraz atrybuty sędziego.
 
 
Pin It