Ostatnio dodane

Przygotowania do egzaminów zewnętrznych
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2020 r.  Przygotowania do egzaminów ...
Wypożyczenia przenośnego sprzętu komputerowego
Regulamin użyczenia szkolnych laptopów i tabletów dla uczniów - pobierz   Wniosek o użyczenie sprz...

Z wizytą na Białorusi

Post on 10 czerwiec 2019
by Super User

 

W dniach 29.05-02.06.2019 r. 11 osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Złotowie, wraz z opiekunami Beatą Buczkowską – Linke, Anną Golą - Kleszcz i Małgorzatą Rogacką, uczestniczyła w międzynarodowym Forum Ekologicznym w Nieświeżu, na Białorusi.

Impreza skierowana była do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich. Nasi uczniowie wzięli udział w licznych eventach, zajęciach terenowych, wernisażach i spotkaniach związanych z tematem forum. Wizyta poszerzyła też ich wiedzę na temat samego kraju, do którego po raz pierwszy przyjechali. Poznali kulturę i historię Białorusi mocno powiązaną z naszą ojczystą. W ramach pobytu zwiedzili zamek obronny w Mirze oraz wspaniałą rezydencję Radziwiłłów – zamek Nieśwież wraz z kościołem pw. Bożego Ciała - jedyną tego rodzaju nekropolię historycznego rodu Radziwiłłów w Europie wschodniej. O wyjątkowości tych zabytków świadczy fakt, iż są wisane na Listę Dziedzictwa UNESCO. Niesamowitym przeżyciem była też sama podróż do Nieświeża i powrót, gdyż kontrola graniczna jest dla naszej młodzieży, przyzwyczajonej do swobodnego przekraczania granic w Unii Europejskiej,  czymś zupełnie nowym i nieznanym. Wszyscy wrócili z bagażem wspaniałych wrażeń, nowych znajomości (nie tylko z dyskoteki integracyjnej w Domu Kultury w Nieświeżu), upominkami i jak najlepszymi wspomnieniami, mając nadzieję na dalszy rozwój wymiany młodzieży  i owocną współpracę między naszymi szkołami.

 

Pin It