Ostatnio dodane

Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 to szczególne święto- powrót w mury szkoły po prawie roku pandemi...
Wyjście 1C
  Dnia 8.09.2021 r. klasa I c odwiedziła Muzeum Ziemi Złotowskiej, Spichlerz Złotowski oraz Za...
UROCZYSTY BAL Z OKAZJI 60-LECIA SZKOŁY
Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Złotowie zapraszają absolwe...

Idź na spacer - pomóż Ziemi

Post on 19 kwiecień 2021
by Super User

Idź na spacer – pomóż Ziemi !

Mamy ropozycję na spędzenie czasu rodzinnie i z pożytkiem dla naszej planety. Właczmy się wszyscy w obchody tegorocznego Dnia Ziemi.

Kiedy ? 22 kwietnia – 25 kwietnia

Gdzie ? Skwery, parki i lasy w naszej najbliższej okolicy

Jak ? Udajemy się na rodzinny spacer zaopatrzeni w worki (najlepiej z odzysku –np po pellecie, sklepowe “reklamówki”, itp) i rękawice. Zbieramy do worków wszystko co się do nich zmieści i nie powinno zaśmiecać naszej okolicy. Worki wrzucamy do kubła na swojej posesji lub przynosimy przed budynek szkoły (koło pojemników na śmieci zgłaszając wcześniej ten fakt woźnemu w szkole) w poniedziałek 26.04. do godz. 17.00, skąd zostaną odebrane przez właściwe służby.

Dodatkowo: możemy zabrać aparaty fotograficzne, lornetki, lupy i atlasy przyrody, by poczynić ciekawe obserwacje w przyrodzie, np. poszukiwanie tropów zwierząt.

Co dalej ? Tworzymy wspólnie fotorelację złożoną z Waszych zdjęć oraz rymowanek zachęcających do zbierania śmieci i nieśmiecenia, napiszcie koniecznie jaki najciekawszy śmieć znaleźliście w czasie wyprawy!

Śmieciom dużym gabarytowo (od opon po lodówki i inne) robimy zdjęcie i opisujemy lokalizację – te informacje przekazujemy:

  • jeśli śmiecie są na terenie miasta Złotowa: pod numer telefonu 660 762 982 w Urzędzie Miasta

  • jeśli śmiecie są na terenie Gminy Złotów: na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

   

      

 

 

 

Pin It