Back to top
Go to bottom

Ostatnio dodane

Niebieska Dwójka
„Pomalujmy ich świat na niebiesko” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 2 w Złotowie odbyła si...
Wielkanocna niespodzianka
W środę 28 marca do klasy Ia zawitał Zajączek, który przyniósł dzieciom jajeczko z niespodzianką w p...
Śmieszne kanapki w1a
Dnia 15 marca klasa Ia robiła i dekorowała kanapki zielonymi warzywami według własnego pomysłu. Cele...

Wycieczka do krainy bombek

Post on 11 styczeń 2017
by Super User

9 grudnia klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Gniezna. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Krainy Bombek. Zapoznaliśmy się tam ze wszystkimi etapami powstawania szklanych bombek. Wycieczka obejmuje cztery główne działy produkcji. W dziale „dmuchalnia” zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. „Srebrzalnia” pokazała jak, w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej, srebrzy sie kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Następnym etapem było zwiedzanie „lakierni” gdzie bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów. W „dekoratorni” wykwalifikowany zespół dekoratorów nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Podpatrzyliśmy tu jak kulki nabierają pięknych barw, a także jak nanosi sie na bombki dekoracyjne wzory. W sklepiku mieliśmy możliwość zakupienia ręcznie wykonanych bombek. Na samym końcu uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość samodzielnego udekorowania 4 bombek.
Po wizycie w Krainie Bombek udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Mieliśmy również okazję odwiedzić wystawę zabawek z czasów PRL. Następnym punktem wycieczki była Katedra Gnieźnieńska, gdzie uczniowie zobaczyli m. in. słynne Drzwi Gnieźnieńskie.

Pin It