Ostatnio dodane

Śniadanie daje moc
Klasa IIa bierze udział w programie edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc" którego jednym z głównych celów...
Matematyczne Asy II
Od września nasza szkoła przystąpiła do projektu „Matematyczne Asy II”. Projekt prowadzony jest prze...
Dzień Kropki w 2a
Klasa IIa  kolorowo wykropkowana w Dniu Kropki.

Wycieczka do krainy bombek

Post on 11 styczeń 2017
by Super User

9 grudnia klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Gniezna. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Krainy Bombek. Zapoznaliśmy się tam ze wszystkimi etapami powstawania szklanych bombek. Wycieczka obejmuje cztery główne działy produkcji. W dziale „dmuchalnia” zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. „Srebrzalnia” pokazała jak, w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej, srebrzy sie kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Następnym etapem było zwiedzanie „lakierni” gdzie bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów. W „dekoratorni” wykwalifikowany zespół dekoratorów nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Podpatrzyliśmy tu jak kulki nabierają pięknych barw, a także jak nanosi sie na bombki dekoracyjne wzory. W sklepiku mieliśmy możliwość zakupienia ręcznie wykonanych bombek. Na samym końcu uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość samodzielnego udekorowania 4 bombek.
Po wizycie w Krainie Bombek udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Mieliśmy również okazję odwiedzić wystawę zabawek z czasów PRL. Następnym punktem wycieczki była Katedra Gnieźnieńska, gdzie uczniowie zobaczyli m. in. słynne Drzwi Gnieźnieńskie.