Z wizytą w Berlinie

Post on 11 styczeń 2017

16 -go grudnia uczniowie klas 4-6 wybrali się na wycieczkę do Berlina. Mimo wczesnych godzin porannych wszyscy zjawili się w dobrych humorach. Po dotarciu na miejsce zobaczyliśmy stolicę Niemiec z punktu widokowego na wieży telewizyjnej - najwyższej wieży w Berlinie. Następnie metrem udaliśmy się do oceanarium. Po obiedzie ruszyliśmy (także metrem) obejrzeć "Aniołka" Siegessäule -pomnik zwycięstwa (Prus nad Danią) oraz słynny niemiecki rynek bożonarodzeniowy - Weihnachtsmarkt. Ostatnim punktem programu była wizyta przy bramie Brandenburskiej. Berlin okazał się być fascynujący tak za dnia jak i wieczorem. Przy okazji panie germanistki wraz z panią prowadzącą kółko fotograficzne ogłosiły konkurs na najciekawsze zdjęcia pod tytułem "zachwycający Berlin". Organizatorzy serdecznie dziękują również rodzicom, którzy zechcieli pomoc w opiece nad uczniami podczas wycieczki: p. K. Minda, T. Jakóbczyk oraz M. Jakóbczyk-Kowalskiej.