Ostatnio dodane

Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych
Dnia 10.09.2020r. odbyła się Inauguracja nowej edycji Czwartków Lekkoatletycznych.
Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoaletycznych
Dnia 05.-06.09.2020r. odbyły się w Łodzi Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoaletycznych. Naszą szk...

Drodzy Uczniowie i rodzice

Post on 05 maj 2020
by Super User

Znaleźliśmy się w trudnej dla nas wszystkich sytuacji. W związku z pandemią koronawirusa na świecie, martwimy się o zdrowie nasze i naszych bliskich, próbujemy odnaleźć się w nowych warunkach. Ograniczona została możliwość spotykania się w grupach powyżej dwóch osób, na placach zabaw, w restauracjach i w instytucjach kultury. Te okoliczności z jednej strony mogą powodować radość w związku z brakiem przymusu chodzenia do szkoły, z drugiej strony mogą wzbudzać lęk i napięcie ze względu na brak kontaktów z rówieśnikami, z nauczycielami czy ze zmianą rytmu dnia.  Kochani uczniowie w związku z tym proponuję Wam wskazówki, które mogą pomóc efektywnie funkcjonować.

 

 1. Wstawaj codziennie o podobnej porze.
 2. Zjedz pożywne śniadanie.
 3. Miej porządek na biurku.
 4. W czasie odrabiania lekcji odłóż telefon, nie oglądaj TV.
 5. Sprawdzaj wiadomości od nauczycieli.
 6. Planuj pracę w ciągu dnia.
 7. Rób przerwy co 45 minut.
 8. Myśl pozytywnie, myj często ręce, zostań w domu.
 9. Pamiętaj o odpoczynku.
 10. Znajdź czas na zabawę, rozmowy z rodzicami, wyjdź z rodzicem na spacer, pograjcie w gry planszowe. A może zaplanuj z mamą, tatą, rodzeństwem, co można przygotować na obiad.
 11. Pamiętaj o aktywności fizycznej. Proste ćwiczenia można wykonywać w domu: przysiady, pajacyki, skłony itp.. A wiesz, że możesz pomóc mamie w porządkach i to już też jest aktywnośc fizyczna? 

 

Jeżeli macie ochotę za mną porozmawiać, ponieważ coś jest dla Was trudne, ważne, może wydarzyło się coś wesołego i chcecie o tym opowiedzieć- zachęcam do kontaktu ze mną przez komunikator. Jestem dostępna dla Was i Waszych Rodziców od poniedziałku do piątku od 8.00 do 11.00 na komunikatorze. Można oczywiście pisać do mnie w innym czasie. Na pewno odpowiem. :) :) :)

 

Pedagog szkolny

 Anna Duda

Pin It