Ostatnio dodane

CZY WIECIE, ŻE…
CZY WIECIE, ŻE… Na świecie jest obecnie ponad 40 mln niewolników. 71% to kobiety i dziewczynki. 10 ...
Turniej szachowy
22.02.2019r. w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej  odbyły się zawody o Tytuł Mistrza Powiatu Z...
Lekcja wiedzy o społeczeństwie
14 lutego uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych na lekcji wiedzy o społeczeństwie gościły pana ...

CZY WIECIE, ŻE…

Post by Super User
on 17 marzec 2019

CZY WIECIE, ŻE…

Na świecie jest obecnie ponad 40 mln niewolników
71% to kobiety i dziewczynki
10 mln to dzieci
Szacuje się, że w ciągu ostatnich 5 lat ponad 89 mln osób doświadczyło jakiejś formy niewolnictwa i wie, co znaczy stracić wolność. Choć może nam się wydawać, że ten problem jest gdzieś daleko od nas, nie jest tak. Na pewno przynajmniej raz w życiu każdy z nas miał styczność z produktami – ubraniami, elektroniką, kawą czy papierosami – które powstały z wykorzystaniem niewolniczej pracy. Wielu z nas choć raz minęło na ulicy dziecko, które żebrało, by następnie oddać wszystko swojemu… „właścicielowi”…

Współczesne niewolnictwo rzadko jest widoczne na pierwszy rzut oka. Jednak można mu przeciwdziałać i każdy z nas może mieć w tym swój udział.

Turniej szachowy

Post by Super User
on 05 marzec 2019
22.02.2019r. w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej  odbyły się zawody o Tytuł Mistrza Powiatu Złotowskiego Juniorów w Szachach. W swoich kategoriach wiekowych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: I miejsce - Adrianna Kamińska, kl.IIb,  II miejsce - Stanisław Lenartowicz, kl.IIb,  III miejsce - Aleks Tereszczuk, kl.IVa.

Aktywna sobota

Post by Super User
on 20 luty 2019

Dnia  16.02 w sobotę odbyły się zawody sportowe dla klas I – III pod nazwą „Aktywna Sobota”. W rywalizacji wzięły udział klasy 1A, 2A, 2B oraz 3A. Po wyścigach uczniów do rywalizacji przystąpili również rodzice wymienionych klas. Uczniowie otrzymali w nagrodę cukierki, napoje, medale i dyplomy.

 

 

Lekcja wiedzy o społeczeństwie

Post by Super User
on 24 luty 2019
14 lutego uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych na lekcji wiedzy o społeczeństwie gościły pana Adama Jutrzenkę - Trzebiatowskiego, sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Gość przedstawił pracę sędziego, jaka jest droga do zawodu prawnika oraz jakie cechy powinien posiadać kandydat na sędziego. Uczniowie utrwalili sobie jak funkcjonuje w naszym kraju władza sądownicza, jakie są sądy i czym się zajmują. Na koniec spotkania ochotnik spośród uczniów mógł się na moment poczuć sędzią, założył togę oraz atrybuty sędziego.
 
 

Bitwa Neuronów

Post by Super User
on 30 styczeń 2019

Dnia 09.01.2019 r. uczniowie klasy IIIA Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Złotowie, wzięli udział w kolejnej edycji międzyszkolnego i regionalnego konkursu Bitwa Neuronów organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Uczniowie musieli się zmierzyć z konkurencjami, które wymagały m.in. zbudowania wieży z substancji, przedstawienia obrazu jako rzeźby i zaprezentowania liczby PI jako łańcucha choinkowego. Miło nam poinformować, iż uczniowie „Dwójki” zajęli drugie miejsce wśród 40 uczestników konkursu, a także byli jedynymi przedstawicielami Złotowa.