Biblioteka

Biblioteka szkolna jest pracownią interdyscyplinarną służącą uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły. Czytelnicy mają do dyspozycji księgozbiór, który na bieżąco podlega selekcji i uzupełnianiu.

W bibliotece można korzystać z tradycyjnych źródeł informacji, takich jak słowniki, encyklopedie, literatura popularnonaukowa, czasopisma oraz z nowoczesnych, zgromadzonych na nośnikach elektronicznych. Dostępne są cztery stanowiska komputerowe oraz drukarka i kserokopiarka, które to urządzenia składają się na Informatyczne Centrum Informacji Multimedialnej.

Szkolna biblioteka oferuje ponadto konkursy, spotkania autorskie, wystawy, wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla pierwszoklasistów organizowane jest pasowanie na czytelnika. Prowadzona jest akcja głośnego czytania – dla naszych uczniów oraz przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2.

Uczniowie mogą w bibliotece poczytać, odrobić lekcje a nawet zrelaksować się w kąciku czytelniczym. Mogą posłuchać bajek na płytach CD lub obejrzeć film.

Godziny otwarcia biblioteki

harmonogram godzin otwarcia biblioteki