Mistrz pięknego czytania - konkurs

Czy biblioteka może być miejscem spotkania młodych mistrzów? Dlaczego nie?

Za nami 2 etapy konkursu „Mistrz pięknego czytania” dla uczniów klas II-III.
Podczas eliminacji, które odbyły się w bibliotece 7 grudnia 2023 r., wyłoniono dwóch szkolnych Mistrzów Czytania- w klasach drugich został nim Izaak Szweda, a w trzecich – Antoni Lachowski. Wzięli oni w udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytania, na który zgłoszono nagrania audio-video przedstawiające prezentacje czytania przedstawicieli klas II i III ze wszystkich złotowskich szkół podstawowych.

Odpowiednio wystylizowani uczestnicy (zgodnie z duchem epoki lub odpowiednio do treści wiersza) zaprezentowali piękne czytanie bajek Adama Mickiewicza. Ocenie podlegały: płynność, poprawność czytania, tempo, dykcja, intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Komisja w składzie: Beata Buczkowska-Linke, Eulalia Bamberska i Marta Kotarska przyznała jednogłośnie tytuł Mistrzyni Pięknego Czytania Wandzie Kucharczyk (Katolicka Szkoła Podstawowa, kl.III, opiekun: Julita Jarząb).

Wyniki klasyfikacji:
- w kategorii klas III
II miejsce: Adam Leszczyński ( SP nr 3, opiekun: Barbara Leszczyńska)
III miejsce: Antoni Lachowski (SP nr 2, opiekun: Monika Świder)

- w kategorii klas II
I miejsce: Izaak Szweda (SP nr 2, opiekun: Małgorzata Sieracka)
II miejsce: Hanna Kołodziejczyk (SP nr 1, opiekun: Joanna Tyranowicz)
III miejsce: Aleksandra Sroczyńska (SP nr 3, opiekun: Monika Cochów) i Pola Kokowska (KSP, opiekun: Jolanta Wiśniewska)

18 grudnia 2023 r. w bibliotece szkolnej odbyła się gala wręczenia dyplomów i nagród. Wysłuchaliśmy także z wielką przyjemnością Mistrzyni Wandy i innych, bardzo chętnych do czytania, dzieci.
One swoją radością czytania potwierdzają słowa naszej noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Gratulujemy uczniom, opiekunom i rodzicom oraz dziękujemy za przemiły wspólny czas w naszej, uskrzydlonej licznymi talentami dzieci, bibliotece.
Dziękujemy serdecznie również naszym cierpliwym i profesjonalnym ekspertkom z komisji konkursowej.

R.K i D.Ł.

Konkurs realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

@Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

@Narodowe Centrum Kultury

@NPRCz 2

@Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotowie