Nietypowa rozprawa sądowa w klasie VI b

Proszę wstać, sąd idzie!  W klasie VIb odbyła się rozprawa sądowa dotycząca Zenona Wójcika, bohatera lektury "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej. Chłopiec był sądzony za kradzież, namawianie do niej i ucieczkę z domu.
Uczniowie podzielili się na dwie grupy. W każdej z nich był sędzia, obrońca, oskarżyciel, oskarżony i świadkowie. Uczniowie zadbali o oddanie klimatu sali sądowej poprzez właściwe ustawienie ławek i bardzo dopracowane oraz dobrze dopasowane do roli stroje. Znakomicie odegrali swoje role, choć, jak sami przyznali, niełatwo było opanować emocje.
Szczególne słowa uznania należą się autorkom scenariuszy: Natalii Kamińskiej, Natalii Kowalczyk oraz Martynie Michałek 👏
Takie pożegnanie z lekturą na pewno spowoduje, że losy bohatera i motywy jego postępowania zostaną na długo w pamięci.