Pierwszoklasiści przyjęci do grona czytelników

7 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszych. Eleganckich i przejętych pierwszaków przywitała Pani Dyrektor wraz z naszymi bibliotekarkami.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z czytelni, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej „Euforia” i Klubu Przyjaciół Biblioteki (z kl. VI b) przygotowali część artystyczną „W krainie bajek i baśni”. Były skrzaty, Czerwony Kapturek z mamą i wilkiem, Kopciuszek i jego siostry, Samochwała i Urwis, a nawet Klarnecistka, która stworzyła klimatyczny nastrój. Dzieci, odpowiadając na pytania młodych aktorów, złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie nastąpiło pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wychowawczynie klas - Panie: Łucja Kamińska, Katarzyna Kowalik, Aleksandra Matylis-Skrentna, Agnieszka Warzewska - dostały także uroczyste dyplomy i książkę „Pierwsze abecadło”. Po sesji zdjęciowej wykonanej na specjalnej bibliotecznej ściance wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać. Zapraszamy wszystkie dzieci!!! Zadanie jest realizowane w ramach Narodowego Programy Rozwoju Czytelnictwa 2.0.