Warsztaty wielkanocne w Osieku - klasy Ia i Ib

7 marca 2024r. uczniowie z klasy 1a i 1b wraz z Paniami- Katarzyną Kowalik i Agnieszką Warzewską oraz z ks. Patrykiem Stybą pojechali na wycieczkę do skansenu w Osieku nad Notecią na warsztaty wielkanocne.

Dzieci wysłuchały lekcji poświęconej zwyczajom wielkanocnym na Krajnie i Pałukach. Zwiedziły z przewodnikiem skansen, poznając tradycje wielkanocne i świąteczne aranżacje wnętrz dawnych chat. Mogły również przejechać się bryczką. Na koniec uczniowie udali się na warsztaty rysowania pisanek i wykonywania palm wielkanocnych. Pogoda i humory dopisały.

Więcej zdjęć znajdą Państwo tutaj (proszę kliknąć)